TECHNICKÉ INFORMÁCIE

 

V prípade, že montáž realizuje naša firma odborné poradenstvo a zameranie robíme priamo na stavbe. Vyhnete sa tak možným problémom.

 

Ľavé alebo Pravé dvere – ako ich správne určiť

Dvere sa vždy určujú zo strany z ktorej vidíme závesy (pánty). Keď sa postavíme čelom k dverám a budeme ich otvárať k sebe tak Ľavé dvere majú závesy (pánty) na ľavej strane. Keď sa postavíme čelom k dverám a budeme ich otvárať k sebe tak Pravé dvere majú závesy (pánty) na pravej strane. Nezabudnúť aj na vypínače. aby pri otvorení dverí boli vždy po ruke.

Dvere sú štandardne vybavené zadlabávacím zámkom s roztečou 72 mm v prevedení BB (obyč, kľúč), PZ (na cyl. vložku –fabku) alebo WC (otočný gombík). Súčasťou dverí sú aj 3 v niektorých prípadoch 2 pánty – závesy.

 

DVERE POSUVNÉ NA STENU

Posuvné dvere majú madlo, prípadne za príplatok aj hákový zámok na zamykanie BB/PZ/WC.

STAVEBNÉ OTVORY

Platí pre dvere otváravé falcové aj bezfalcové s obložkovou zárubňou, posuvné na stenu s obložkovou zárubňou, slepé obložkové zárubne.

SLOVENSKÁ NORMA

Rozmer dverí

Stavebný otvor

Šírka (cm)

Výška (cm)

Šírka (cm)

Výška (cm)

60

197

70

202

70

197

80

202

80

197

90

202

90

197

100

202

Rozmery sú uvedené v cm.

POLSKÁ NORMA

Rozmer dverí

Stavebný otvor

Šírka (cm)

Výška (cm)

Šírka (cm)

Výška (cm)

60

202

70

207

70

202

80

207

80

202

90

207

90

202

100

207

Rozmery sú uvedené v cm.

Výšku stavebného otvoru merajte od hotovej podlahy (parkety, dlažba…)

Platí pre stavebné otvory, ktoré majú špalety z dôvodu že nastavitelna zárubňa má obložky.

Špaleta na šírku je potrebná minimálne 3-5 cm (závisí  to od šírky stav. otvoru a šírky obložiek, ktoré môžu byť 6 cm alebo 8 cm)         

V prípade, že nemáte jednu špaletu prípadne obidve, alebo sa jedná o roh-spoj dvoch priečok bez špalety treba to odkonzultovať.

Hrúbka múru (ostenia) sa pri zameraní meria na viacerých miestach dole, v strede a hore. Hrúbku múru meriame už vrátane hotových omietok a obkladov. Treba si zapísať maximálnu nameranú hrúbku steny pre každú zárubňu. Podľa toho zvolíme pri objednávke vhodnú zárubňu.

Prechod podláh napr. dlažba/parkety pre otváravé falcové dvere v prípade že chcete použiť prechodovú lištu (lištu osadiť až po montáži zárubne). V prípade použitia prahu je to iné !

 

DVERE VÝPLŇ

ZÁRUBŇA OBLOŽKOVÁ je vyrobená z mdf alebo drevotriesky

POVRCH DVERÍ A ZÁRUBNÍ

  • DÝHOVANÉ sú odýhované prírodnou dýhou a povrchovo upravené transparentným lakom, by nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu, pretože môže dôjsť k farebným zmenám.
  • STRIEKANÉ biele sú povrchovo upravené bielou polyuretanovou farbou.
  • FÓLIOVANÉ sú povrchovo upravené fóliou rôznej hrúbky a odolnosti napr. fólia, laminofólia, polypropylén fólia rôznych odtieňov (biele, orech, dub ….)
  • LAMINÁTOVÉ sú povrchovo upravené laminátom rôznych odtieňov (biele, orech, dub ….) Laminát CPL je odolný proti mechanickému poškodeniu, výhodou je aj ľahká údržba. Povrch CPL dobre znáša rodinnú prevádzku s malými deťmi či domácimi miláčikmi.

Návod na skladovanie, montáž a údržbu je priložený v ochrannom obale dverí resp. zárubní, v prípade že tak nie je kontaktujte nás.

UPOZORNENIE:

Výrobca doporučuje zveriť montáž odbornej montážnej firme, ktorá je zaškolená na montáž interiérových dverí a zárubní. Za poškodenie spôsobené neodbornou montážou výrobca ani predajca nezodpovedá!